KADABRA žaidimai

Pereiti prie pagrindinės skilties »

   Lietuvių    Latviešu    Estonian    English

XXI AMŽIAUS NEKILNOJAMO TURTO PREKYBOS ŽAIDIMAS
"ANTI-MONOPOLY"

Tikriausiai jau esate žaidęs garsųjį žaidimą „Monopoly“. Jis yra vienas iš populiariausių stalo žaidimų, kokį tik pasaulis yra išvydęs. Tai greičiausiai dėl to, kad žaidėjams suteikiama galimybė pasijausti verslininku ir būti vienam iš svarbiausių rinkos lyderių. Tačiau, nors tai tik stalo žaidimas, bet tikriausiai jis yra vienintelis, kuris leidžia daugumai paprastų žmonių pasijusti magnatu. Bet ar Jums teko susidurti su žaidimu „Anti-Monopoly“.

Šis žaidimas iš pirmo žvilgsnio Jums gali pasirodyti jau matytas ir girdėtas, tačiau neapsigaukite.. Tai nėra tipinis stalo žaidimas, kuriame suteikiama galimybė pasirinkti vaidmenį. Šis nekilnojamojo turto prekybos žaidimas pateikia įdomų scenarijaus vingį, kuris leidžia žaidėjams pasirinkti laisvą smulkujį verslą arba monopoliją - ir žaisti pagal skirtingas taisykles. Be to, šis įdomus ir intriguojantis žaidimas, suteikia žavingą, teisėtą realaus verslo pasaulio kovos pojūtį. Šiame žaidime galite rinktis ar būti monopolininku, ar laisvos rinkos varžovu. Nuspręskite patys: kas laimi? Ar tai varžovai, kurie renka tikrąją rinkos vertę už nuomą? Ar tai monopolininkas, kuris kontroliuoja visus regionus ir gali imti daug didesnius mokesčius? Darosi įdomu, tiesa?

Geriausia šio žaidimo savybė tai, kad jį galima žaisti tiek su draugais, tiek su šeima. Ir kai jau pasirinksite kurį vaidmenį atstovausite, nenustebkite, monopolininkų taisyklės yra skirtingos nei laisvos rinkos varžovų. O taip, tai kieta. Jūs visi žaidžiate tą patį žaidimą, bet su skirtingomis taisyklėmis - kaip tai ir vyksta realiame gyvenime, kai viskas nėra taip teisinga kaip norėtus, nors jūs visi dirbate tą patį darbą. Taigi, jei esate varžovas, galite įsigyti turtą, jį nuomoti ir nedelsiant statyti įvairius statinius. Jei esate monopolininkas, galite užkelti itin aukštas nuomos kainas, eiti į kalėjimą, pirkti turtą ir plėsti pastatus tik tada, kai monopolizuojate regioną. Dabar Jūs jau nekantraujate išbandyti šį stalo žaidimą, taip?

Kas įvyksta žaidimo „Anti-Monopoly“ pabaigoje – Jūs arba pašalinate visus savo varžovus ir esate turtingiausias arba priverčiate bankrutuoti visus monopolininkus ir tokiu būdu taip pat tampate turtingiausiu. Tai yra vienas iš stalo žaidimų, kuriame nugalėtojų pripažįstamas turtingiausias. Visai kaip ir realiame gyvenime.


Kuo ypatingas žaidimas “Anti – Monopoly”?

  1. Esminis šio žaidimo skirtumas nuo panašių nekilnojamojo turto prekybos žaidimų - prieš pradedant žaisti “Anti – Monopoly” žaidėjai susiskirsto į dvi grupes – varžovų ir monopolininkų. Jie, priklausomai nuo statuso, vadovaujasi skirtingomis taisyklėmis, siekdami gauti kuo didesnį pelną ir laimėti žaidimą. Bet tai yra visiškai teisingas žaidimas, kadangi skirtingų žaidėjų laimėjimo galimybių tikimybės buvo suvienodintos kompiuterinių skaičiavimų pagalba. Profesorius Ralph Anspach išrado žaidimą, profesorius Irvin Hentzel atliko skaičiavimus.
  2. Kodėl du skirtingi taisyklių komplektai? Taip išryškinamas skirtumas tarp monopolininkų ir varžovų, pastebimas ir realiame pasaulyje. Pavyzdžiui, žaidėjai – monopolininkai turi teisę statyti nekilnojamąjį turtą savo teri­torijoje tik tuomet, kai monopolizuoja miestą, t.y. turi įsigiję bent du to pačio miesto laukelius. Varžovai gali pradėti statyti namus įsigiję ir vieną miesto lauką.
  3. Visi žaidėjai žaidimo pradžioje gauna palyginti nedaug pinigų – kaip ir realiame gyvenime, pinigai yra riboti. Dėl to žaidžiant svarbu nusistatyti savo investavimo strategiją – kitu atveju turimi piniginiai resursai bus panaudoti neefektyviai.
  4. Monopolininkai moka didesnius pelno mokesčius nuo turimų pinigų, nei varžovai.
  5. Varžovai ima 10% nuomos mokestį nuo kiekvienos turimos transporto kompanijos. Monopolininkų imamas nuomos mokestis dvigubėja, įsigijus kiekvieną transporto kompaniją. Ar įsivaizduojate, kas atsitiktų, jei kelių, geležinkelių, jūrų ir oro transportas - realiame gyvenime atsidurtų vienose rankose? Šiame žaidime monopolistas, valdantis visas keturias transporto rūšis, yra praktiškai nenugalimas – jis yra tikras monopolininkas! Panaši sistema, gerokai palankesnė monopolininkams, galioja ir komunalinių paslaugų kompanijų atveju.
  6. Tačiau “Anti – Monopoly” biudžeto fondas gerokai palankesnis varžovams – jie gali gauti pašalpas iš jo, o monopolininkai – moka nemenkus mokesčius į jį.
  7. Šanso kortelės – monopolininkai gerokai dažniau sulaukia jiems finansiškai nepalankių “valdžios” sprendimų, ko pasekoje turi mokėti įmokas į “biudžetą”. Varžovai žymiai dažniau gauna kad ir nežymias, tačiau išmokas, papildančias jų asmeninį biudžetą.

 

Būti įtakingu monopolininku atrodo žymiai patraukliau, nei doru smulkiuoju verslininku. Tačiau tuomet esi labiau pastebimas, o tai neretai būna finansiškai nenaudinga… Būdamas smulkiu varžovu, renki mažesnes pajamas, tačiau esi labiau apsaugotas įstatymų sistemos. Tik nuo pasirinktos strategijos bei jos įgyvendinimo nuoseklumo priklauso, ar tapsi laimėtoju – turtingiausiu žaidėju!

Žaidimą rasite: http://www.kadabra.lt/lt/anti-monopoly.html

ANTI-MONOPOLY

 

Atstovaujame